Makijaż permamentny

Dla każdej kobiety uroda jest bardzo istotna. Dążymy do uzyskania piękna, podkreślenia urody i zachowania jej jak najdłużej.

MAKIJAŻ PERMANENTY  jest odpowiedzią na potrzeby nas kobiet. Jest alternatywą dla czasochłonnego makijażu klasycznego. Dzisiaj, gdy  kobiety są bardzo aktywne zawodowo, prowadzą zdrowy tryb życia, uprawiają sporty, prowadzą dom- makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem. W każdej sytuacji, cokolwiek robisz możesz wyglądać perfekcyjnie, a Twój wygląd jest nienaganny. Jeśli dążysz do doskonałości, komfortu, oszczędności czasu i pieniędzy- ZDECYDUJ SIĘ NA MAKIJAŻ PERMANENTNY, jest to luksus na która każda kobieta może i powinna sobie pozwolić.

 

MAKIJAZ PERMANENTNY

Makijaż permanentny jest zabiegiem bezpiecznym i wykonywanym przy znieczuleniu miejscowym. Polega na wprowadzeniu w naskórek specjalnego, bezpiecznego barwnika . Zabieg wykonania makijażu przebiega dwuetapowo, drugi  zabieg jest to dopigmentowanie i korekta, należy go wykonać w ciągu 4 tygodni od pierwszego. Obydwie wizyty są wliczone w podstawową cenę zabiegu. Za każdą kolejną korektę trzeba dodatkowo zapłacić. Makijaż permanentny utrzymuje się średnio od 2 do 5 lat, w zależności od rodzaju skóry i trybu życia. Celem makijażu permanentnego jest pokreślenie urody, bądź skorygowanie jej niedoskonałości.

MAKIJAZ PERMANENTNY POLECAMY DLA:

 • ALERGIKÓW

Pigmenty nie uczulają, są pochodzenia roślinnego lub mineralnego

 • KOBIET STARSZYCH

Zagęszczenie brwi i nadanie prawidłowego kształtu, odśnieżenie konturu ust i nadanie świeżości bladym ustom

 • SPORTOWCÓW I KOBIET LUBIĄCYCH CZYNNY WYPOCZYNEK

Komfort w każdej sytuacji, na basenie, w saunie, na wakacjach

 • OSÓB PO CHEMIOTERAPII

Odtworzenie brwi i nadanie linii rzęs

 • OSÓB ZE SŁABYM ZWROKIEM

Perfekcyjnie wykonany makijaż i oszczędność czasu

 • OSÓB Z ASYMETRIĄ

Korekta asymetrii brwi, nadanie idealnego kształtu, korekta ust

 • OSÓB Z MAŁYMI OCZAMI, USTAMI

Kreska na powiekach powiększy oko i nada wyrazistości, możliwość delikatnego powiększenia ust

 • OSÓB NIE POTRAFIĄCYCH SIĘ POMALOWAĆ

Makijaż permanentny rozwiąże problem na kilka lat

 • DLA WSZYSTKICH KOBIET CENIĄCYCH KOMFORT, DOSKONAŁOŚĆ, PERFEKCJE I OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

 

PRZED ZABIEGIEM

Zapoznaj się z przeciwwskazaniami. Makijaż brwi i kresek można wykonać w każdej chwili. Makijaż permanentny ust wymaga przygotowania. Niezbędne jest zastosowanie tabletek przeciw opryszczce( wirus Herpes Simple), nawet jeśli nigdy wcześniej nie wystąpił należy ok. 3 dni przed i 3 dni po zażyć leki przeciw opryszczkowe( Heviran 800, Zovirax-na receptę, Hascovir- w niektórych aptekach bez recepty). Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem, konsultacją i omówieniem oczekiwań klientki.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego jest:

 • Gorączka
 • Cukrzyca
 • Choroby serca
 • Choroby krwi(Hemofilia)
 • Choroby nerek
 • Choroby skóry( łuszczyca)
 • Ciąża
 • Jaskra i zapalenie spojówek( makijaż oczu)
 • Przyjmowanie leków: sterydowych, przeciwzakrzepowych, przeciwdepresyjnych

 

PODCZAS ZABIEGU

Zabieg rozpoczynamy od nałożenia znieczulacza. Skóra znieczula się około 20-30 minut. W tym czasie jeszcze raz przeprowadzamy wywiad, ustalamy kształt makijażu, kolor barwnika. Następnym etapem jest wykonanie szkicu. Dopiero po zaakceptowaniu przez klientkę rozpoczynamy zabieg. W trakcie zabiegu stosujemy dodatkowe  znieczulenie, co gwarantuje komfort i niweluje ból. Podczas zabiegu może dojść do obrzęku i zaczerwienienia skóry( kwestia indywidualna organizmu), jednak objawy te szybko ustępują. W zależności od wykonywanego makijażu, cech indywidualnych skóry( jak przyjmuje barwnik) zabieg trwa od 1 godziny ( kreski, brwi metoda piórkowa)do 2,5godziny ( usta, brwi metodą ODET). Wykonanie pełnego makijażu ( usta+brwi+ kreski) trwa ok. 5 godzin.

 

PO ZABIEGU

Po zabiegu może dojść do obrzęku i zaczerwienienia skóry( kwestia indywidualna organizmu), jednak objawy te szybko ustępują. Następnego dnia można iść do pracy, o ile nie przeszkadza nam intensywne zabarwienie makijażu ( ok. 3 dni)

 • Przez 4-7 dni ( czas złuszczenia naskórka) po zabiegu skóra nie może być myta mydłem i innymi kosmetykami niż zalecane przez kosmetyczkę.
 • Do natłuszczania skóry stosujemy: wazelinę , maść z wit.A, Alantan Plus, Tribiotic ,w przypadku oczu jw.z pominięcie tribioticu, jeśli oczy są wrażliwe można użyć  Neomycynę( na recepte)  3 x dziennie. Nie dopuszczamy by strupki były suche.
 • Nie trzeć miejsca, nie drapać, nie moczyć.
 • Przez 14 dni po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny, solarium. Unikać bezpośrednich promieni słonecznych, nosić okulary przeciwsłoneczne.
 •  Przez kilka dni po zabiegu( brwi ok. 7 dni i oczy ok. 4 dni) naskórek delikatnie się złuszcza wraz z częścią barwnika( nawet do 50%. Jest to całkowicie naturalny proces i tak jest w każdym przypadku. W przypadku oczu może być to nawet do 70%. Wszystko jest sprawą indywidualną organizmu.

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST

Za pomocą makijażu permanentnego ust możemy podkreślić naturalny kształt ust i wzmocnić kolor ust. Jeśli usta z biegiem lat zatraciły kontur ust i stały się blade, nadamy im wyraźniejszy kontur i ożywimy barwę ust. Często zdarza się, iż mamy nierówne usta, górną wargę cieńsza od dolnej, usta są niesymetryczne, przy pomocy makijażu możemy je delikatnie powiększyć, wyrównać, nadać im idealny kształt.

W zależności od oczekiwań klientek, możemy wykonać:

 • Sam kontur ust
 • Kontur ust z cieniowaniem
 • Kontur ust z wypełnieniem
 • LipLIGHT (rozjaśnienie powyżej konturu ust , uwydatnia usta, niweluje zmarszczki)
 • Kontur ust z cieniowaniem i  LipLIGHT
 • Kontur ust z wypełnieniem i  LipLIGHT

 

Niezbędne jest zastosowanie tabletek przeciw opryszczce( wirus Herpes Simple), nawet jeśli nigdy wcześniej nie wystąpił należy ok. 3 dni przed i 3 dni po zażyć leki przeciw opryszczkowe( Heviran 800, Zovirax-na receptę, Hascovir- w niektórych aptekach bez recepty).

Dzień wcześniej wykonaj delikatny peeling ust, przygotuje to skórę do lepszego przyjęcia barwnika.

Pół godziny przed zabiegiem można zażyć tabletkę przeciwbólową( usta mniej puchną).

Po wykonanym zabiegu usta nie można moczyć do momentu złuszczenia naskórka( ok.3-4 dni), nie wolno jeść ostrych potrwa, pić j przez słomkę. Usta smarować cieniutka warstwą ok 4 razy dziennie (najlepszy do ust jest Tribiotic , można smarować wazeliną , maść z wit.A, Alantanem Plus)

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI METODĄ ODET(metoda mechaniczna)

Za pomocą makijaż permanentnego brwi możemy podkreślić ich naturalny kształt lub uzupełnić rzadkie brwi. Bardzo często się zdarza że brwi nie mają odpowiedniego kształtu, brakuje im początków  i końców. Dobierając odpowiedni kolor ,odmładzamy brwi u klientek w starszym wieku. W zależności od skóry, koloru włosów i oczekiwań klienta dobieramy kolor. Nawet całkowity brak brwi jesteśmy w stanie odtworzyć przy pomocy makijażu permanentnego. Nie mamy równych połówek twarzy, często występuje asymetria, można wówczas zastosować korektę w celu uzyskania jak najlepszego kształtu.

Przed zabiegiem szkicujemy kształt brwi i wybieramy odpowiedni barwnik .Brwi nie muszą być czarne! Posiadamy bardzo bogatą gamę odcieni szarości, brązu, czarnego.

Po wykonanym zabiegu, brwi  nie można moczyć do momentu złuszczenia naskórka( ok.3-7 dni).Nie należy drapać. Skórę smarować i natłuszczać ok3-5 razy dziennie. Naskórek nie może być suchy.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI METODĄ PIÓRKOWA( inaczej: włoskową, kreskową)

Najnowsza metoda! Metoda ta ze względu na swoją naturalność i wiele zalet samego zabiegu cieszy się bardzo dużą popularnością w USA oraz innych krajach Europy.

Metoda piórkowa brwi , jest metodą wykonywaną ręcznie, przy pomocy ,,piórka „ stad nazwa metody. Różni się od metody mechanicznej nie tylko sposobem wykonywania, ale i efektem końcowym. W przeciwieństwie do metody krycia(ODET), brwi mają wyglądać jak najbardziej naturalnie. Przy pomocy piórka ,,rysujemy”  włoski ( stąd dodatkowa nazwa jako włoskowa). Tym sposobem zagęszczamy, przedłużamy brwi, uzupełniamy ubytki, lub całkowicie odtwarzamy brwi. Jest to wspaniała metoda dla klientek, które chcą aby ich brwi wyglądały estetycznie, ale jak najbardziej zbliżone do naturalnego wyglądu.

Metoda ta, ma również przewagę nad metodą mechaniczną, komfortem podczas zabiegu. Zabieg jest mniej inwazyjny, trwa ok.1 godziny, więc krócej niż metodą tradycyjną. Po zabiegu obrzęk jest praktycznie minimalny, a czas gojenia krótszy.

Zabieg jest w 100 % sterylny , ponieważ wykonywany jest za pomocą sterylnych piórek składających się z płaskich igieł łączonych , które są wyłącznie jednorazowego użytku.

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY  OCZU

W przypadku makijażu permanentnego oczu, wykonywana jest kresa, lub cieniowanie,  na górnej lub dolnej powiece. Dzięki temu zabiegowi optycznie podkreślamy oko, wprowadzamy kolor kreski, wzmacniamy oprawę oczu. Nawet jeśli mamy bardzo rzadkie rzęsy, makijaż permanentny optycznie podkreśli oczy, uwydatni linię rzęs. Makijaż można wykonać na linii rzęs jako tzw. zagęszczenie rzęs ,lub jako kreskę zwaną eyelinerem, czyli  kreską fantazyjną – dodatkowo pogrubioną i wydłużoną jest podstawą bardziej dekoracyjnego makijażu, silniej podkreśla oko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się/Dodaj do ulubionych